LENOVO ThinkPad X260 i5-6200U 12.5inch HD
| Produkt nr.: | AD14015 |
| Pris exkl. moms: | 10 076,00 kr |
| Pris (inkl. moms): | 12 595,00 kr |
| LENOVO ThinkPad X260 i5-6200U 12.5inch HD 8GB 180GB SSD Intel HD520 IPS 8260AC+BT FPR 3+3cell CR LTE W10P Topseller(SEK) |
|
| Beskrivning: | Lenovo ThinkPad X260 20F6 - Ultrabook - Core i5 6200U / 2.3 GHz - Win 10 Pro 64-bitars - 8 GB RAM - 180 GB SSD TCG Opal Encryption 2 - 12.5" IPS 1366 x 768 ( HD ) - HD Graphics 520 - Wi-Fi, Bluetooth - WWAN-uppgraderbar - kbd: svenska |
| EAN-kod: | 0190793505667 |
| Tillverkarens garantier: | 36 månader - On-Site Warranty |
| Allmänt | |
| Typ av produkt: | Ultrabook |
| Operativsystem: | Windows 10 Pro 64-bitarsutgåva |
| Processor / Chipuppsättning | |
| CPU: | Intel Core i5 6:e gen. 6200U / 2.3 GHz |
| Max. turbohastighet: | 2.8 GHz |
| Antal kärnor: | Dubbelkärnig |
| Cache: | 3 MB |
| 64-bitars datorkapacitet: | Ja |
| Funktioner: | Integrerad minnesstyrenhet |
| Minne | |
| RAM: | 8 GB ( 1 x 8 GB ) |
| Max. RAM som stöds: | 16 GB |
| Teknik: | DDR4 SDRAM |
| Hastighet: | 2133 MHz / PC4-17000 |
| Formfaktor: | SO DIMM 260-pin |
| Antal kortplatser: | 1 |
| Tomma kortplatser: | 0 |
| Lagring | |
| Huvudlager: | 180 GB SSD Serial ATA-600 - TCG Opal Encryption 2 |
| Gränssnitt: | SATA 6 Gb/s |
| Display | |
| Typ: | 12.5" - IPS |
| LCD-bakgrundsbelysningsteknik: | LED-bakgrundsbelysning |
| Upplösning: | 1366 x 768 ( HD ) |
| Bredskärm: | Ja |
| Bildkvot: | 16:9 |
| Ljusstyrka för bild: | 300 cd/m² |
| Egenskaper: | Bländskydd |
| Ljud & Video | |
| Grafikprocessor: | Intel HD Graphics 520 |
| Kamera: | Ja - 720p |
| Ljud: | Högtalare , två mikrofoner |
| Kodek: | Realtek ALC3245 |
| Standarder som följs: | HD-ljud |
| Inmatning | |
| Typ: | TrackPoint, UltraNav, bakbelyst tangentbord |
| Tangentbordslayout: | Svenska |
| Egenskaper: | Spillresistent, multi-touch-styrplatta, knapplös pekplatta |
| Kommunikation | |
| Trådlös: | 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1 |
| Trådlös styrenhet: | Intel Dual Band Wireless-AC 8260 - M.2 Card |
| Nätverksgränssnitt: | Gigabit Ethernet |
| Ethernet-styrenhet: | Intel I219-V |
| Trådlöst bredband (WWAN) | |
| Generation: | WWAN-uppgraderbar |
| Batteri | |
| Teknik: | 3-cells litiumjon |
| Installerat antal: | 2 |
| Max antal som stöds: | 2 |
| Kapacitet: | 23 Wh |
| Körtid med inkluderat extrabatteri: | Upp till 12 timmar |
| Växelströmsadapter | |
| Inmatning: | AC 120/230 V ( 50/60 Hz ) |
| Utmatning: | 45 Watt , 20 V |
| Anslutningar & Utökning | |
| Gränssnitt: | 2 x USB 3.0 USB 3.0 Always On HDMI Mini DisplayPort LAN Docka Telefon/mikrofonkombinationsjack |
| Minneskortsläsare: | 4 i 1 ( SD-kort, MultiMediaCard, SDHC-kort, SDXC-kort ) |
| Programvara | |
| Medföljande programvara: | Lenovo Solution Center, Lenovo Companion, Lenovo Settings, McAfee LiveSafe (30 dagars prov), SHAREit |
| Diverse | |
| Lådmaterial: | Glasfiberförstärkt plast |
| Dockningsbar: | Ja |
| Säkerhet: | Trusted Platform Module (TPM 1.2) Security Chip , fingeravtrycksläsare, SmartCard-läsare |
| Egenskaper: | Plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat), administratörslösenord, hårddisklösenord, startlösenord, ThinkEngine, MIL-STD-810G-testad |
| Inkluderade tillbehör: | Strömadapter |
| Standarder som följs: | RoHS, GREENGUARD |
| Lokalisering: | Engelska, finska, svenska / Sverige |
| Försäljningsprogram från tillverkaren: | TopSeller |
| Mått och vikt | |
| Dimensioner (BxDxH): | 30.55 cm x 20.85 cm x 2.03 cm |
| Vikt: | 1.44 kg |
| Miljöstandarder | |
| ENERGY STAR-godkänd: | Ja |
| Tillverkarens garanti | |
| Service och support: | Begränsad garanti - 3 år - på platsen Begränsad garanti - batteri - 1 år |
