LENOVO ThinkPad E460 i5-6200U 14inch FHD 8GB 192GB SSD
| Produkt nr.: | AD13976 |
| Pris exkl. moms: | 6 556,00 kr |
| Pris (inkl. moms): | 8 195,00 kr |
| Tillgänglighet: | I lager |
| LENOVO ThinkPad E460 i5-6200U 14inch FHD 8GB 192GB SSD Intel HD520 3165AC+BT4.0 FPR 6cell W10P Topseller (SEK) |
|
| Beskrivning: | Lenovo ThinkPad E460 20ET - Core i5 6200U / 2.3 GHz - Win 10 Pro 64-bitars - 8 GB RAM - 192 GB SSD - 14" 1920 x 1080 ( Full HD ) - HD Graphics 520 - Wi-Fi - grafitsvart |
| EAN-kod: | 0190404183031 |
| Tillverkarens garantier: | 12 månader - Bring-In Warranty |
| Allmänt | |
| Typ av produkt: | Notebook |
| Operativsystem: | Windows 10 Pro 64-bitarsutgåva |
| Processor / Chipuppsättning | |
| CPU: | Intel Core i5 6:e gen. 6200U / 2.3 GHz |
| Max. turbohastighet: | 2.8 GHz |
| Antal kärnor: | Dubbelkärnig |
| Cache: | L3 - 3 MB |
| 64-bitars datorkapacitet: | Ja |
| Funktioner: | Integrerad minnesstyrenhet, Intel Turbo Boost Technology 2.0 |
| Minne | |
| RAM: | 8 GB ( 1 x 8 GB ) |
| Max. RAM som stöds: | 16 GB |
| Teknik: | DDR3L SDRAM |
| Hastighet: | 1600 MHz / PC3L-12800 |
| Formfaktor: | SO DIMM 204-pin |
| Antal kortplatser: | 2 |
| Tomma kortplatser: | 1 |
| Lagring | |
| Huvudlager: | 192 GB SSD |
| Gränssnitt: | SATA 6 Gb/s |
| Display | |
| Typ: | 14" |
| LCD-bakgrundsbelysningsteknik: | LED-bakgrundsbelysning |
| Upplösning: | 1920 x 1080 ( Full HD ) |
| Bredskärm: | Ja |
| Bildkvot: | 16:9 |
| Ljusstyrka för bild: | 250 cd/m² |
| Egenskaper: | Bländskydd |
| Ljud & Video | |
| Grafikprocessor: | Intel HD Graphics 520 |
| Kamera: | Ja - 720p |
| Ljud: | Högtalare , två mikrofoner |
| Kodek: | CX11852 |
| Standarder som följs: | HD-ljud, Dolby Advanced Audio |
| Inmatning | |
| Typ: | Tangentbord, TrackPoint, UltraNav |
| Egenskaper: | Spillresistent, multi-touch-styrplatta |
| Kommunikation | |
| Trådlös: | Bluetooth, 802.11a/b/g/n/ac |
| Trådlös styrenhet: | Intel Dual Band Wireless-AC 3165 - M.2 Card |
| Nätverksgränssnitt: | Gigabit Ethernet |
| Batteri | |
| Teknik: | 6-cells litiumjon |
| Kapacitet: | 47 Wh |
| Körtid: | Upp till 9 timmar |
| Växelströmsadapter | |
| Inmatning: | AC 120/230 V ( 50/60 Hz ) |
| Utmatning: | 45 Watt , 20 V |
| Anslutningar & Utökning | |
| Gränssnitt: | 3 x USB 3.0 HDMI LAN OneLink-kontakt Telefon/mikrofonkombinationsjack |
| Minneskortsläsare: | 4 i 1 ( SD-kort, MultiMediaCard, SDHC-kort, SDXC-kort ) |
| Programvara | |
| Medföljande programvara: | ThinkVantage System Update, Lenovo Solution Center, Lenovo Companion, Lenovo Settings, McAfee LiveSafe (30 dagars prov), SHAREit, REACHit |
| Diverse | |
| Färg: | Grafitsvart |
| Lådmaterial: | Aluminium |
| Dockningsbar: | Ja |
| Säkerhet: | Trusted Platform Module (TPM 1.2 and TPM 2.0) , fingeravtrycksläsare |
| Egenskaper: | Plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat), administratörslösenord, hårddisklösenord, startlösenord, 1 USB 3.0 (alltid på) |
| Inkluderade tillbehör: | Strömadapter |
| Standarder som följs: | RoHS |
| Lokalisering: | Engelska, finska, svenska / Sverige |
| Försäljningsprogram från tillverkaren: | TopSeller |
| Mått och vikt | |
| Dimensioner (BxDxH): | 33.9 cm x 23.9 cm x 2.29 cm |
| Vikt: | 1.92 kg |
| Miljöstandarder | |
| ENERGY STAR-godkänd: | Ja |
| Tillverkarens garanti | |
| Service och support: | Begränsad garanti - 1 år - hämtning och retur |
