INTEL NUC BOXNUC6I3SYK i3-6100U *Utan hårddisk och ramminne*
| Produkt nr.: | AD14102 |
| Pris exkl. moms: | 3 196,00 kr |
| Pris (inkl. moms): | 3 995,00 kr |
| INTEL NUC BOXNUC6I3SYK i3-6100U 4xUSB3.0 M.2 SSD HDMI DisplayPort Wireless Bluetooth | |
| Beskrivning: | Intel Next Unit of Computing Kit NUC6i3SYK - Barebone - mini-PC - 1 x Core i3 6100U / 2.3 GHz - HD Graphics 520 - GigE - WLAN: 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1 |
| EAN-kod: | 5032037077620 |
| Tillverkarens garantier: | 36 månader - Bring-In Warranty |
| Allmänt | |
| Typ: | PC-barebone |
| Formfaktor för produkt: | Mini-PC |
| Inbyggda enheter: | Infraröd mottagare |
| Färg: | Silver med svart topp och diamantutskärning runt toppen |
| Processor / Chipuppsättning | |
| CPU: | Intel Core i3 6:e gen. 6100U / 2.3 GHz |
| Antal kärnor: | Dubbelkärnig |
| Antal CPU: | 1 |
| Max. CPU-antal: | 1 |
| Cacheminne | |
| Installerad storlek: | L3-cache - 3 MB |
| Cache/processor: | 3 MB |
| RAM | |
| Installerad storlek: | INGET RAMMINNE / 32 GB (max) |
| Teknik: | DDR4 SDRAM |
| Formfaktor: | SO DIMM 260-pin |
| Egenskaper: | Minnesarkitektur med dubbel kanal |
| Hårddisk | |
| Typ: | INGEN HÅRDDISK |
| Kontrollerkort | |
| Typ: | - M.2 Card |
| Kortläsare | |
| Typ: | Kortläsare |
| Flash-minneskort som stöds: | SDXC UHS-I Memory Card |
| Bildskärm | |
| Bildskärmstyp: | Ingen. |
| Grafikstyrenhet | |
| Grafikprocessor: | Intel HD Graphics 520 |
| Videogränssnitt: | HDMI, DisplayPort |
| Ljudutgång | |
| Ljudutgångsläge: | 7.1-kanals surround |
| Standarder som följs: | HD-ljud |
| Nätverk | |
| Stöd för Wireless LAN: | Ja |
| Trådlöst NIC: | Intel Dual Band Wireless-AC 8260 |
| Datalänkprotokoll: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, Bluetooth 4.1 |
| Standarder som följs: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, Bluetooth 4.1 |
| Expansion/Anslutning | |
| Fack: | 1 (totalt)/ 1 (ledig) x intern M.2 2242/2280 |
| Kortplatser: | 2 (totalt)/ 2 (ledig) x SO-DIMM 260-stifts |
| Gränssnitt: | 4 x USB 3.0 ( 2 på framsidan, 2 på baksidan ) 2 x USB 2.0 ( 2 internt ) 1 x HDMI 1 x hörlurar/mikrofon - mini-jack 1 x LAN (Gigabit Ethernet) - RJ-45 1 x Mini DisplayPort |
| Diverse | |
| Inkluderade tillbehör: | VESA-monteringssats |
| Stöld-/inbrottsskydd: | Plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat) |
| Standarder som följs: | Plug and Play, ETSI, ICES-003, CISPR 22, RoHS, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, AS/NZS 4268, WEEE, EN 301.893, FCC CFR47 Part 15 B, CAN/CSA C22.2 No. 60950-1, VCCI V-3, EN 62311, VCCI V-4, Directive 2012/19/EU, Directive 2011/65/EU, KN22, KN24, EN 300.440, China RoHS, EN 300 328, CNS 13438, EN 301.489-17, EN 55022, EN 55024, EN 301 489-1, FCC CFR47 Part 15 A |
| Strömtillförsel | |
| Typ av enhet: | Strömadapter |
| Effekt: | 65 Watt |
| Tillverkarens garanti | |
| Service och support: | Begränsad garanti - 3 år |
| Mått och vikt | |
| Bredd: | 11.5 cm |
| Djup: | 11.1 cm |
| Höjd: | 3.2 cm |
| Miljöparametrar | |
| Min temperatur vid drift: | 0 °C |
| Max temperatur vid drift: | 50 °C |
