HP 280 MT G2 i3-6100 4GB/500GB WIN 10 Pro
| Produkt nr.: | AD14061 |
| Pris exkl. moms: | 3 516,00 kr |
| Pris (inkl. moms): | 4 395,00 kr |
Billig hem & fritidsdator!

| HP 280 MT G2 i3-6100 4/500GB DVD+/-RW Win10P64 DRGD (ML) |
|
| Beskrivning: | HP 280 G2 - Microtower - 1 x Core i3 6100 / 3.7 GHz - RAM 4 GB - HDD 500 GB - DVD SuperMulti - HD Graphics 530 - GigE - Win 7 Pro 64-bitars (inkluderar Win 10 Pro 64- bitarslicens ) |
| EAN-kod: | 0889899389911 |
| Tillverkarens garantier: | 12 månader - Bring-In Warranty |
| Allmänt | |
| Typ: | PC |
| Formfaktor för produkt: | Microtower |
| Inbyggda enheter: | Högtalare |
| Embedded Security: | Trusted Platform Module (TPM 1.2) Security Chip |
| Lokalisering: | Danska, norska, finska, svenska / Danmark, Finland, Norge, Sverige |
| Processor / Chipuppsättning | |
| CPU: | Intel Core i3 6:e gen. 6100 / 3.7 GHz |
| Antal kärnor: | Dubbelkärnig |
| Antal CPU: | 1 |
| Max. CPU-antal: | 1 |
| CPU-uppgraderbarhet: | Uppgraderingsbar |
| Huvudfunktioner för processor: | Hyper-Threading-teknik |
| CPU-kortplats: | LGA1151 Socket |
| Kretstyp: | Intel H110 Express |
| Cacheminne | |
| Installerad storlek: | 3 MB |
| Cache/processor: | 3 MB |
| RAM | |
| Installerad storlek: | 4 GB / 32 GB (max) |
| Teknik: | DDR4 SDRAM |
| Effektiv minneshastighet: | 2133 MHz |
| Anpassning till minnesspecifikationer: | PC4-17000 (2133 MHz) |
| Formfaktor: | DIMM 288-pin |
| Egenskaper: | Ej buffrad, minnesarkitektur med dubbel kanal |
| Konfigurationsegenskaper: | 1 x 4 GB |
| Hårddisk | |
| Typ: | HDD |
| Kapacitet: | 1 x 500 GB |
| Typ av gränssnitt: | SATA 6Gb/s |
| Spindelhastighet: | 7200 rpm |
| Kontrollerkort | |
| Typ: | 1 x SATA |
| Typ av styrgränssnitt: | SATA 6Gb/s |
| Optisk lagring | |
| Typ: | DVD±RW (±R DL) / DVD-RAM - SATA |
| Bildskärm | |
| Bildskärmstyp: | Ingen. |
| Grafikstyrenhet | |
| Grafikprocessor: | Intel HD Graphics 530 Dynamic Video Memory Technology |
| Videogränssnitt: | VGA, DVI |
| HDCP-kompatibel: | Ja |
| Max antal bildskärmar som stöds: | 3 |
| Ljudutgång | |
| Ljudutgångsläge: | Stereo |
| Max. samplingsfrekvens: | 192 kHz |
| Standarder som följs: | HD-ljud |
| Nätverk | |
| Gränssnittstyp (buss): | PCI Express 1.1 x1 |
| Ethernet-styrenhet: | Realtek RTL8111G-CG |
| Datalänkprotokoll: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Funktioner: | Wake on LAN (WoL), ACPI-stöd, PXE-stöd, auto-uplink (auto MDI/MDI-X) |
| Standarder som följs: | IEEE 802.3u, IEEE 802.3i, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.3az |
| Expansion/Anslutning | |
| Fack: | 1 (totalt)/ 1 (ledig) x extern 5,25-tums Slim Line 2 (totalt)/ 1 (ledig) x intern 3.5" |
| Kortplatser: | 1 (totalt)/ 0 (ledig) x CPU 2 (totalt)/ 1 (ledig) x DIMM 288-stift 1 (totalt)/ 1 (ledig) x PCIe 3.0 x16 1 (totalt)/ 1 (ledig) x PCIe 2.0 x1 |
| Gränssnitt: | 6 x USB 2.0 ( 2 främre, 4 bakre ) 1 x hörlurar/mikrofon ( 1 på framsidan ) 2 x USB 3.0 1 x LAN (Gigabit Ethernet) 1 x ljudutgång 1 x ljudingång 1 x VGA 1 x DVI-D |
| Diverse | |
| Stöld-/inbrottsskydd: | Plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat) |
| Standarder som följs: | UL, FCC, WEEE, CECP, CEL, SEPA |
| Strömtillförsel | |
| Typ av enhet: | Nätaggregat |
| Nominell spänning: | AC 120/230 V ( 50/60 Hz ) |
| Effektfaktorkorrigering: | Ja (aktiv) |
| Operativsystem / Programvara | |
| Medföljande OS: | Microsoft Windows 7 Professional 64 bitarsutgåva ( tillgänglig via nedgraderingsrättigheter från Windows 10 Pro 64-bitars ) + Windows 10 Pro 64- bitarslicens |
| Mjukvara: | CyberLink Power2Go, Skype, Microsoft Security Essentials, HP Recovery Manager, HP Support Assistant, HP ePrint, CyberLink PowerDVD BD Edition, Windows Defender, HP BIOS Configuration Utility (avgiftsfri hämtning) |
| Miljöstandarder | |
| ENERGY STAR-godkänd: | Ja |
| ENERGY STAR-version: | 6.0 |
| Mått och vikt | |
| Bredd: | 17 cm |
| Djup: | 35.5 cm |
| Höjd: | 35.88 cm |
| Vikt: | 6.11 kg |
| Miljöparametrar | |
| Min temperatur vid drift: | 10 °C |
| Max temperatur vid drift: | 35 °C |
| Luftfuktighet vid drift: | 10 - 90 % (icke-kondenserade) |
