ACER Aspire S5-371-586Y 13.3inch FHD IPS i5-7200U
| Produkt nr.: | AD13973 |
| Pris exkl. moms: | 8 760,00 kr |
| Pris (inkl. moms): | 10 950,00 kr |
| Tillgänglighet: | I lager |
| ACER Aspire S5-371-586Y 13.3inch FHD IPS i5-7200U 8GB 256GB SSD FP Backlight KB 802.11ac + BT W10 |
|
| Beskrivning: | Acer Aspire S 13 S5-371-586Y - Core i5 7200U / 2.5 GHz - Win 10 Home 64-bitars - 8 GB RAM - 256 GB SSD - 13.3" IPS 1920 x 1080 ( Full HD ) - HD Graphics 620 - Wi-Fi - svart |
| EAN-kod: | 4713392850646 |
| Tillverkarens garantier: | 12 månader - Bring-In Warranty |
| Allmänt | |
| Typ av produkt: | Notebook |
| Operativsystem: | Windows 10 Home 64-bitarsutgåva |
| Processor / Chipuppsättning | |
| CPU: | Intel Core i5 7:e gen. 7200U / 2.5 GHz |
| Max. turbohastighet: | 3.1 GHz |
| Antal kärnor: | Dubbelkärnig |
| Cache: | 3 MB |
| 64-bitars datorkapacitet: | Ja |
| Funktioner: | Flertrådsteknik, Intel Turbo Boost Technology 2.0, Intel Smart Cache |
| Minne | |
| RAM: | 8 GB ( medföljande minne är integrerat ) |
| Teknik: | LPDDR3 SDRAM |
| Lagring | |
| Huvudlager: | 256 GB SSD |
| Display | |
| Typ: | 13.3" - IPS |
| LCD-bakgrundsbelysningsteknik: | LED-bakgrundsbelysning |
| Upplösning: | 1920 x 1080 ( Full HD ) |
| Bredskärm: | Ja |
| Bildkvot: | 16:9 |
| Ljusstyrka för bild: | 300 cd/m² |
| Egenskaper: | Bländskydd, ComfyView |
| Ljud & Video | |
| Grafikprocessor: | Intel HD Graphics 620 |
| Memory Allocation-teknik: | Shared Video Memory (UMA) |
| Kamera: | Ja - HD |
| Ljud: | Högtalare , mikrofon |
| Standarder som följs: | Dolby Digital Plus Home Theater |
| Inmatning | |
| Typ: | Pekplatta, bakbelyst tangentbord |
| Egenskaper: | Pekdyna för multigest, Acer FineTip-tangentbord, precisionspekplatta |
| Kommunikation | |
| Trådlös: | Bluetooth, 802.11a/b/g/n/ac |
| Trådlös styrenhet: | M.2 Card |
| Batteri | |
| Teknik: | 3-cells litiumpolymer |
| Kapacitet: | 45 Wh |
| Körtid: | Upp till 11 timmar |
| Växelströmsadapter | |
| Inmatning: | AC 120/230 V ( 50/60 Hz ) |
| Utmatning: | 45 Watt , 19 V |
| Anslutningar & Utökning | |
| Gränssnitt: | 2 x USB 3.0 HDMI Telefon/mikrofonkombinationsjack USB-C Gen1 |
| Minneskortsläsare: | Ja ( SD-kort ) |
| Diverse | |
| Färg: | Svart |
| Säkerhet: | Fingeravtrycksläsare |
| Egenskaper: | NIL Technology (Nanoimprint Lithography), MU-MIMO technology |
| Inkluderade tillbehör: | Strömadapter |
| Lokalisering: | Nordiska länderna |
| Mått och vikt | |
| Dimensioner (BxDxH): | 32.7 cm x 22.8 cm x 1.458 cm |
| Vikt: | 1.3 kg |
