ACER Aspire E5-774-595L 8GB/128GB 17.3inch HD i5
| Produkt nr.: | AD14009 |
| Pris exkl. moms: | 5 276,00 kr |
| Pris (inkl. moms): | 6 595,00 kr |
| Tillgänglighet: | I lager |
| ACER Aspire E5-774-595L 8GB/128GB 17.3inch HD i5-6200U 8GB 128GB SSD 802.11ac BT4.0 W10H Black |
|
| Beskrivning: | Acer Aspire E 17 E5-774-595L - Core i5 6200U / 2.3 GHz - Win 10 Home 64-bitars - 8 GB RAM - 128 GB SSD - 17.3" 1600 x 900 ( HD+ ) - HD Graphics 520 - Wi-Fi - obsidiansvart |
| EAN-kod: | 4713392746574 |
| Tillverkarens garantier: | 12 månader - Bring-In Warranty |
| Allmänt | |
| Typ av produkt: | Notebook |
| Operativsystem: | Windows 10 Home 64-bitarsutgåva |
| Processor / Chipuppsättning | |
| CPU: | Intel Core i5 6:e gen. 6200U / 2.3 GHz |
| Max. turbohastighet: | 2.8 GHz |
| Antal kärnor: | Dubbelkärnig |
| Cache: | 3 MB |
| 64-bitars datorkapacitet: | Ja |
| Funktioner: | Flertrådsteknik, Intel Turbo Boost Technology 2.0, Intel Smart Cache |
| Minne | |
| RAM: | 8 GB ( 1 x 8 GB ) |
| Max. RAM som stöds: | 32 GB |
| Teknik: | DDR4 SDRAM |
| Hastighet: | 2133 MHz / PC4-17000 |
| Formfaktor: | SO DIMM 260-pin |
| Antal kortplatser: | 2 |
| Tomma kortplatser: | 1 |
| Lagring | |
| Huvudlager: | 128 GB SSD |
| Gränssnitt: | SATA 6 Gb/s |
| Display | |
| Typ: | 17.3" |
| LCD-bakgrundsbelysningsteknik: | LED-bakgrundsbelysning |
| Upplösning: | 1600 x 900 ( HD+ ) |
| Bredskärm: | Ja |
| Bildkvot: | 16:9 |
| Ljusstyrka för bild: | 220 cd/m² |
| Egenskaper: | Glare, CineCrystal |
| Ljud & Video | |
| Grafikprocessor: | Intel HD Graphics 520 |
| Memory Allocation-teknik: | Shared Video Memory (UMA) |
| Kamera: | Ja - HD |
| Ljud: | Högtalare , mikrofon |
| Ljudfunktioner: | Acer TrueHarmony technology |
| Inmatning | |
| Typ: | Tangentbord, pekplatta |
| Egenskaper: | Pekdyna för multigest, Acer FineTip-tangentbord, inbyggd numerisk knappsats |
| Kommunikation | |
| Trådlös: | Bluetooth 4.0, 802.11a/b/g/n/ac |
| Trådlös styrenhet: | M.2 Card |
| Nätverksgränssnitt: | Gigabit Ethernet |
| Batteri | |
| Teknik: | 4-cells litiumjon |
| Kapacitet: | 2800 mAh |
| Växelströmsadapter | |
| Inmatning: | AC 120/230 V ( 50/60 Hz ) |
| Utmatning: | 65 Watt , 19 V |
| Anslutningar & Utökning | |
| Gränssnitt: | HDMI LAN USB 3.0 2 x USB 2.0 USB-C Gen1 Telefon/mikrofonkombinationsjack USB 3.0-port med laddning vid avslagen ström VGA |
| Minneskortsläsare: | Ja ( SD-kort ) |
| Diverse | |
| Färg: | Obsidiansvart |
| Egenskaper: | Plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat) |
| Inkluderade tillbehör: | Strömadapter |
| Lokalisering: | Nordiska länderna |
| Mått och vikt | |
| Dimensioner (BxDxH): | 42.33 cm x 28.19 cm x 3.3 cm |
| Vikt: | 3.3 kg |
