ACER Aspire E5-574-59RH 4GB/128GB 15.6inch
| Produkt nr.: | AD13993 |
| Pris exkl. moms: | 4 316,00 kr |
| Pris (inkl. moms): | 5 395,00 kr |
| Tillgänglighet: | I lager |
| ACER Aspire E5-574-59RH 4GB/128GB 15.6inch FHD i5-6200U 4GB 128GB SSD 802.11ac W10H Black/Iron |
|
| Beskrivning: | Acer Aspire E 15 E5-574-59RH - Core i5 6200U / 2.3 GHz - Win 10 Home 64-bitars - 4 GB RAM - 128 GB SSD - 15.6" TN 1920 x 1080 ( Full HD ) - HD Graphics 520 - Wi-Fi - grå, svart |
| EAN-kod: | 4713392588686 |
| Tillverkarens garantier: | 12 månader - Bring-In Warranty |
| Allmänt | |
| Typ av produkt: | Notebook |
| Operativsystem: | Windows 10 Home 64-bitarsutgåva |
| Processor / Chipuppsättning | |
| CPU: | Intel Core i5 6:e gen. 6200U / 2.3 GHz |
| Max. turbohastighet: | 2.8 GHz |
| Antal kärnor: | Dubbelkärnig |
| Cache: | 3 MB |
| 64-bitars datorkapacitet: | Ja |
| Funktioner: | Intel Turbo Boost Technology 2.0 |
| Minne | |
| RAM: | 4 GB ( 1 x 4 GB ) |
| Max. RAM som stöds: | 16 GB |
| Teknik: | DDR3L SDRAM |
| Hastighet: | 1600 MHz |
| Formfaktor: | SO DIMM 204-pin |
| Antal kortplatser: | 2 |
| Tomma kortplatser: | 1 |
| Lagring | |
| Huvudlager: | 128 GB SSD |
| Display | |
| Typ: | 15.6" - TN |
| LCD-bakgrundsbelysningsteknik: | LED-bakgrundsbelysning |
| Upplösning: | 1920 x 1080 ( Full HD ) |
| Bredskärm: | Ja |
| Bildkvot: | 16:9 |
| Ljusstyrka för bild: | 220 cd/m² |
| Egenskaper: | HDCP, bländskydd |
| Ljud & Video | |
| Grafikprocessor: | Intel HD Graphics 520 |
| Memory Allocation-teknik: | Shared Video Memory (UMA) |
| Kamera: | Ja - 1280 x 720 |
| Ljud: | Högtalare , mikrofon |
| Ljudfunktioner: | Acer TrueHarmony technology |
| Inmatning | |
| Typ: | Tangentbord, pekplatta |
| Egenskaper: | Inbyggt numeriskt tangentbord, precisionspekplatta |
| Kommunikation | |
| Trådlös: | Bluetooth, 802.11a/b/g/n/ac |
| Trådlös styrenhet: | M.2 Card |
| Nätverksgränssnitt: | Gigabit Ethernet |
| Batteri | |
| Teknik: | 4-cells litiumjon |
| Kapacitet: | 2520 mAh |
| Växelströmsadapter | |
| Inmatning: | AC 120/230 V ( 50/60 Hz ) |
| Utmatning: | 65 Watt , 19 V |
| Anslutningar & Utökning | |
| Gränssnitt: | HDMI VGA LAN USB 3.0 USB 2.0 Telefon/mikrofonkombinationsjack USB 3.0-port med laddning vid avslagen ström |
| Minneskortsläsare: | Ja ( SD-kort ) |
| Diverse | |
| Färg: | Grå, svart |
| Egenskaper: | MU-MIMO technology, Acer BluelightShield-teknologi |
| Inkluderade tillbehör: | Strömadapter |
| Lokalisering: | Nordiska |
| Mått och vikt | |
| Dimensioner (BxDxH): | 38.16 cm x 25.6 cm x 2.92 cm |
| Vikt: | 2.4 kg |
